VAJA EVAKUACIJE

Vsako leto, sicer v mesecu oktobru, ki je mesec požarne varnosti, na PŠ Kovor opravimo vajo evakuacije. Letos smo jo zaradi avgustovskih poplav in zasedenosti gasilcev, izvedli v petek, 10. 11. 2023.

Petošolec Filip R. je takole zapisal o naši vaji:

Ko smo bili v petek pri pouku matematike in pregledovali domačo nalogo, se je oglasil požarni alarm. Mislim, da smo prostore zapustili v manj kot 1 minuti. Malo kasneje se je pred šolo ustavil gasilski tovornjak ter traktor s cisterno za vodo. Nato smo v upih čakali na konec tragedije in z varnega mesta opazovali delo gasilcev. Med čakanjem nam je vodja intervencije povedal, da gre za vajo in nas povabil, da  lahko pridemo v soboto, 11. 11. 2023 pred gasilski dom v Kovor, kjer bodo imeli dan odprtih vrat.

Ko so naši pogumni gasilci končali, smo se lahko vrnili v prostore in nadaljevali s poukom.