KULTURNI DAN: MOJA ŠOLA PRAZNUJE 50 LET

V ponedeljek, 23.10.2023 smo imeli kulturni dan na temo: Moja šola praznuje 50 let.

Zjutraj smo se v šoli pogovarjali in ogledali predstavitev, kakšna je bila šola nekoč. Izvedeli smo, da ni bila vedno OŠ Bistrica in da se je prej imenovala OŠ heroja Bračiča. Zanimivo, da je bilo ob šoli včasih tudi teniško igrišče.

Potem smo se podali v prihodnost in zapisali, kako si šolo predstavljamo čez petdeset let.

Po malici smo odšli v Bistrico, kjer smo spoznali likovni krožek Risarnico iz Laškega. Povedali so nam, kako naj narišemo sliko v krogu, kjer je vsak v skupini prispeval delež k skupinski sliki.

Ob koncu delavnice smo se šli še igro “zmešančki”: najprej si izbereš eno žival ali osebo, nato pa še eno sadje ali zelenjavo. Mi smo izžrebali čarovnico in ananas. Nastale so zanimive risbice.

Preden smo odšli nazaj v Kovor, smo si ogledali še razstavo o šoli nekoč, ki so jo pripravili četrtošolci z učiteljico Tonjo.

V razredu smo dokončali naše slike v krogu.

Bilo je zabavno in poučno.

Mica, Vasja, Ruby, Filip R., 5. K