JUMICAR

TEHNIŠKI DAN – JUMICAR

V torek, 4. 6. 2024, smo imeli tehniški dan. Najprej smo se z avtobusom peljali do Osnovne šole Bistrica. Tam smo imeli prvo uro predavanje o varnosti na cesti in o prometnih znakih. Nato smo imeli malico – šunko in kruh, pili pa smo limonado. Potem pa smo odšli ven, kjer smo imeli prvo delavnico. Na tej postaji smo spoznali reševalna psa Runo in Lajko. Lahko smo ju božali. Spoznali pa smo tudi opremo Gorske reševalne službe Tržič. Nato smo odšli na drugo postajo. Tam so nam postavili poligon na katerem so bili sledeči znaki: dva znaka za obvezno smer, dva znaka stop, semafor, prepovedano prehitevanje, znak za obvezno smer in znak za prednostno cesto. Odšli smo še na tretjo postajo. Tam so nam gasilci pokazali svojo opremo. Celo sirene so vklopili za nas.

Na koncu smo še peš odšli do naše šole.

Jošt AHAČIČ, 4. K