PRAVLJIČNI MARATON

Decembrski čas, je čas toplih misli in čarobnih trenutkov. V okviru razvojne naloge Razvijanje bralne in funkcionalne pismenosti, smo se naši šoli odločili, da bomo nekaj svojega časa tudi v decembru namenili čarobnosti pisane besede. Učiteljice Helena Rozman, Marija Bohinjec, Simona Križaj, Lavra Stritih Švab in knjižničarka Katja Ropoša, so učence v četrtek, 14. 12. 2023, pričakale s polnimi naročji knjig na PŠ Kovor. Že na vratih je vabil prijeten vonj po piškotih in čaju, učilnice pa so se spremenile v pravljični svet, ki je vse takoj posrkal vase. V dveh učilnicah so imeli učenci možnost, da so se preizkusili v prazničnih ugankah in kvizu, prisluhnili otroški poeziji, se spremenili v prave pravljičarje in tudi v poslušalce. V soju prazničnih lučk, mehkih odej in blazin je ob branju čas prehitro mineval. Vmes je sledila slastna malica s sladicami v kozarčkih in druženje ob čaju. Popoldne se je hitro prevesilo v večer in ob odhodu smo si zaželeli, da se drugo leto spet dobimo.

Lavra Stritih Švab