ZAKLJUČNA PRIREDITEV

V torek, 18.6.2019, se je v kulturnem domu v Kovorju odvila naša tradicionalna zaključna prireditev, ob kateri smo obeležili dan državnosti, se poslovili od petošolcev in sprejeli bodoče prvošolce. Na prireditev so prišli župan mag. Borut Sajovic, predsednik krajevne skupnosti Kovor g. Franc Smolej, župnik Župnije Kovor Ivan Potrebuješ, ravnatelj osnovne šole Bistrica dr. Štefan Žun in pomočnica ravnatelja ga. Ana Mrgole. Najprej je otroški pevski zbor podružnične šole Kovor zapel himno, saj je 25. junija dan državnosti. Dan državnosti je kulturni državni praznik in je v Republiki Sloveniji dela prost dan, ker je Slovenija 25.6.1991 postala samostojna država. Potem je pevski zbor zapel še tri pesmi, in sicer Jaz grem rad v šolo, ki je bila namenjena bodočim prvošolcem, Kovorsko himno in Svet je tvoj, ki jo je napisala pevka Nina Pušlar. Ko je pevski zbor odpel vse tri pesmi, je na oder prišel dramski krožek Podružnične šole Kovor in zaigral dramsko igro Rdeča Kapica. Nato so učenci Plesnega kluba Tržič zaplesali dva plesa. Potem je učiteljica Simona Križaj ( vodja Podružnične šole Kovor) na oder povabila bodoče prvošolce, ki bodo septembra postali učenci Podružnične šole Kovor. Učenci petega razreda smo prvošolcem podelili papirnate medalje z znakom Podružnične šole Kovor in jim čestitali, predtem pa jim je čestital tudi ravnatelj. Ker se petošolci poslavljamo od šole v Kovorju in odhajamo v Bistrico, smo pripravili kratek program na temo naših petih let v tej šoli. Učiteljica in ravnatelj sta nam zaželela uspešno novo šolsko leto. Po koncu programa pa so nas zunaj pričakali piškoti, lizike in sokovi.

Tudi midve želiva bodočim prvošolčkom in seveda vsem ostalim uspešno in veselo prihodnje šolsko leto!

JULIJA AHAČIČ IN ZOJA ROŽIČ, 5.K