Prireditev ob 50. obletnici Stezic

V sredo, 24.4.2019, je na naši šoli potekala prireditev ob 50-letnici Stezic. Stezice namreč  izhajajo že celih 50 let, kar je več časa kot kateri koli časopis v občini Tržič. V njih učenci že 50 let pišejo svoje spise in pesmi, oblikujejo intervjuje, pišejo kroniko…

Prireditev so vodili učenci in jo popestrili s pevskimi in z glasbenimi nastopi. Učenci novinarskega krožka smo pripravili intervju z uglednimi novinarji, in sicer z Bojanom Veselinovičem (direktor STA), Marjeto Klemenc (novinarka) ter s Sergejo Valjavec (novinarka). Vsi trije novinarji so v mladih letih pisali prispevke za Stezice. Prireditve so se udeležili tudi mag. Borut Sajovic, župan občine Tržič, predstavnica zavoda za šolstvo dr. Nataša Potočnik, nekdanja urednica Stezic ga. Tanja Ahačič, prva mentorica novinarskega krožka in predsednica DU Tržič ga. Zvonka Pretnar, urednica Tržičana ga. Irma Lipovec, nekdanja ravnateljica OŠ Bistrica ga. Marija Klofutar,  ravnateljica OŠ Križe ga. Erna Meglič ter učitelji OŠ Bistrica. Prireditev je s svojim govorom zaključil ravnatelj dr. Štefan Žun.

Vsi si želimo, da bi Stezice še naprej nastajale in da jih ne bo nikoli konec. Se vidimo na naslednji obletnici.

Zapisali: Manca Peternelj in Zoja Rožič