Tradicionalni slovenski zajtrk in film o Pedru Opeki

V petek zjutraj si je cela šola ogledala kratek film. Govoril je o ljudeh na Madagaskarju. Tisti najbolj revni so živeli na smetišču in brskali, da bi našli kakšno uporabno stvar, ki bi jo lahko prodali za nekaj centov. Nekega dne pa je na smetišče prišel misijonar Pedro Opeka. Je Slovenec, ki je nekaj časa živel v Argentini. Že veliko revežev je rešil smetišča in jih popeljal v mesto, jim zgradil hiše ter otroke vpisal v šolo. V filmčku je pokazalo tudi deklico, ki je zdaj že šolarka. Povedala je, da, ko je bila stara en mesec, so ji nos pojedle podgane. Iz filma smo se naučili, da če se le da, poješ vso hrano, ki so jo naložiš. Film se mi je zdel zelo poučen.

Po filmu pa smo imeli tradicionalni slovenski zajtrk, maslo in med na kruhu ter jabolko in mleko.

Zapisala: Julija Ahačič, 4. k