Športni dan: Jesenski pohod

V četrtek, 5. 10. 2023, smo imeli športni dan. Organiziran je bil za učence od 1. do 3. razreda Podružnične šole Kovor. Šli smo na pohod do Zgornjega Vetrna.

Ob 8.20 smo se zbrali v učilnici. Ponovili smo pravila varne hoje. Potem smo šli po malico in se v garderobi preobuli in oblekli. Pred šolo smo naredili kolono in odšli na pot. Na poti smo se ustavili na Polani, kjer smo pili. Med potjo smo opazovali okolico. Videli smo psa, prašičke, ptičke, drevesa, potok, kostanj, markacije, cerkev, hiše, kmetije … Na cilju smo pojedli malico, se posladkali, se gugali in igrali. Srečali smo se z učenci 2. a in 2. b iz Bistrice. Preden smo odšli nazaj proti šoli, smo vse pospravili za seboj. Nazaj smo šli po drugi poti.

Imeli smo krasen sončen dan. Malo so nas bolele noge, a je bil dan vseeno fantastičen. Upamo, da bomo kmalu imeli še kakšen tak dan.

Učenci 3. K in učiteljica Eva Kuralt