VAJA EVAKUACIJE

V petek, 21.10.2022 smo na naši šoli izvedli vajo evakuacije.

Ravno smo začeli s tretjo šolsko uro, ko je učiteljica glasno zavpila POŽAR. Takoj smo pohiteli k vratom in tekli po stopnišču do garderobe. Hitro smo si obuli čevlje (ker smo vedeli, da gre za vajo) in stekli na šolsko parkirišče, kjer imamo označeno zbirno mesto. Tu so se zbrali tudi ostali učenci, učiteljice in kuharica. Gasilski kombi se je odpeljal mimo nas, saj je peljal na križišče, kjer so zaprli cesto. Pripeljala sta se še traktor in posebno gasilsko vozilo – tovornjak in gasilci so začeli z gašenjem.

V našem razredu naj bi zagorela baterija mobilnika (ker je letos tema Tudi baterije lahko zagorijo). Gasilci so odstranili nevarno baterijo in prezračili učilnico.

Po končani vaji so nam gasilci pokazali še opremo in razložili, za kaj se uporablja določena oprema.

Ko smo si vse ogledali, smo se vrnili v učilnice in nadaljevali s poukom.

Nace in Matej, 5. K