TEHNIŠKI DAN

TEHNIŠKI DAN: DIGITALNO = REALNO = NORMALNO

V torek, 11.10.2022 smo imeli tehniški dan z naslovom: Digitalno = realno = normalno. Naš dan smo začeli v knjižnici v Tržiču, kjer smo imeli kar nekaj delavnic. Na eni izmed postaj smo si lahko nadeli kartonasta očala, skozi katera smo opazovali navidezno resničnost.

Na naše mobilne naprave smo si lahko naložili različne aplikacije in opazovali, kako se razcepi atom. Sedli smo na smuči in za hip si postal smučarski skakalec v Planici. Nekaj učencev je poskusilo leteti na zmaju. Skozi posebna očala smo opazovali vesolje in planete. Bilo je zelo zanimivo, saj se je vse zdelo tako resnično. Potem so prišli še novinarji in posneli nekaj naših učencev.

Preden smo se vrnili v šolo, smo si ogledali še razstavo Ane Zavadlav v Galeriji NOB.

V šoli smo najprej pomalicali, potem pa smo se z našimi napravami prijavili v spletno učilnico Kolesar in tako začeli vaditi za teoretični del kolesarskega izpita.

Pogovorili smo se še o varni rabi interneta in dan je kar prehitro minil.

Naučila sem se veliko novega in vse skupaj je bila zabavna dogodivščina.

Pina in Sara, 5. K