Prireditev ob materinskem dnevu

V četrtek, 28. marca 2019, smo imeli v Domu krajanov Kovor prireditev ob materinskem dnevu. Nastopala je celotna podružnična šola Kovor in vrtec v Kovorju. Pripravili smo čudovit program, posvečen našim mamam.

Najprej je nastopil pevski zbor ki je zapel pesemi: Zgodba o prijateljstvu, Moj prijatelj Piki Jakob in Potoček, postoj in povej. Potem so nastopili naši najmlajši otroci iz vrtca. Nato je nastopil 1.in 2. razred, ki je zapel dve pesmici in zaplesali ples Kmet.3. razred se je predstavil s pesmicami, 4.razred je zaigral igrico Če dedek ne zna pripovedovati pravljic ki je napisala učenka Ema Borojevič. Potem pa so nastopili učenci 5. razreda in oddeklamirali pesmi, ki so jih sami spesnili, nekateri pa so povedali pesmi znanih pisateljev . Za njimi so nastopili učenci 4. in 5. razreda, ki obiskujejo neobvezni izbirni predmet nemščino. Nastopali so s predstavo Aule mit der Baule. Na koncu pa se je s plesno točko predstavil tudi Plesni klub Tržič.

Mame so ob koncu prireditve prejele lončnico, mi pa smo se posladkali s piškoti. Vsi smo se imeli lepo.

Napisala: Vid Valjavec in Luka Hren