Požarna vaja na PŠ Kovor

V petek, 20.10.2017, smo imeli na PŠ Kovor požarno vajo.

Po malici so učenci iz drugih razredov začeli glasno kričati. Gori!!! Vsi smo se zbrali na zbirnem mestu in gledali, kako gasilci gasijo šolo (šola ni zares gorela). Nekaj učencev je ostalo v šoli, da bi jih gasilci rešili za prikaz. Tem učencem so potem izmerili pritisk in jih pregledali. Pozneje so nam prikazali, da nafta lahko hitro zagori. Vprašali so nas, če bi kdo pogasil ogenj z gasilnim aparatom.

Potem so nam razkazali gasilska vozila in njihovo opremo. Nama je bil najbolj všeč traktor, ker si lahko potrobil na trobljo in si nadel gasilsko čelado. Nekatera gasilska orodja smo lahko tudi prijeli v roko in ugotovili, da so zelo težka. Zdi se nama, da je gasilec zelo težek poklic, saj moraš dvigovati težke stvari in gasiti velike požare. Gasilci so bili prijazni, saj so nam predstavili svoje delo in nam prinesli rolade, bombone, sokove ter značke z gasilcem Samom. Ko je bilo požarne vaje konec, smo se vrnili nazaj v šolo.

Ta dan nama je bil zelo všeč, četudi smo imeli manj pouka.

Zapisali: Julija Ahačič in Zoja Rožič, 4.K